BBC 5, Blok B, Plynárenská 7, 821 09 Bratislava
+421 (0)901 704 050

Berlitz metóda®

Metódy výučby Berlitz

PONORENIE OD ÚPLNÉHO ZAČIATKU

Študenti jazykov na celom svete sú nadšení z Berlitz metódy®. Či už pre podnikanie alebo pre radosť, animované aktívne učenie s Berlitz je jednou z najúspešnejších metód efektívnej a zábavnej jazykovej výučby.

Všetky naše kurzy sú založené na nasledovných strategických prvkoch Berlitz metódy®:

Potreby účastníkov kurzov sú na prvom mieste

Vykonávame jasnú analýzu Vašich potrieb: aké sú Vaše ciele, akú situáciu chcete zvládnuť a na akých znalostiach potrebujete stavať. To znamená, že výučba je ušitá na mieru pre Vaše osobné jazykové ciele

Rozprávajte a myslite vo vašom cieľovom jazyku už od úplného začiatku

Postupným používaním nového jazyka a vzájomnou komunikáciou s rodenými hovorcami inštruktormi a ostatnými študentmi budete ihneď ponorení do nového jazyka. Učíte sa rýchlejšie a Váš jazykový pokrok bude omnoho väčší ako počas bilingválnej výučby.

Veľmi vysoké percento času, kedy hovoríte

Dialóg je podstatou Berlitz výučby. Len aktívna, živá forma výučby garantuje, že budete schopní komunikovať v novom jazyku rýchlo a bez prekážok.

Cielená výučba

Pre dosiahnutie rovnováhy medzi plynulosťou a presnosťou vyjadrovania Vám ponúkame možnosť si voľne precvičovať jazyk. Počas tohto Vám dávame pokyny a rady, ako sa zlepšovať a tým získať sebadôveru potrebnú pre správne usporiadanie a pre vyjadrovanie sa.

Intuitívna gramatika

Gramatika je korigovaná tak, aby došlo k rovnováhe medzi presnosťou a plynulosťou. Nudné gramatické cvičenia sú už minulosťou, namiesto nich sa naučíte správne používať gramatiku aktívnym hovorením- “intuitívne”.

Vhodné učenie

Používaním praktických učebných pomôcok pracujeme s Vami počas lekcií, aby sme zistili, aký spôsob učenia preferujete a ako sa najefektívnejšie učíte. Vaša osobná stratégia učenia sa takto stane súčasťou kurzu. Voľba študijného materiálu takisto sleduje tento princíp a je založená na Vašich potrebách.

Počas našich kurzov nikoho nezaplavujeme informáciami ani ho nedemotivujeme; namiesto toho, každého študenta zapájame do lekcií podľa jeho jazykovej úrovne. Takto je zaručený rýchly pokrok a vysoký stupeň motivácie. 10 Berlitz úrovní poskytuje optimálne predpoklady pre dokonalý vstup na kurz. Umožňujú, aby bol Váš jazykový potenciál presne ohodnotený.