5 TIPOV AKO SA NAUČIŤ RÝCHLO PO ANGLICKY

ako sa naučiť rýchlo po anglicky

Ak sa chcete učiť po anglicky, určite sa chcete učiť rýchlo.

Pravda je však taká, že ak sa chcete učiť po anglicky rýchlo, musíte tomu obetovať veľa snahy a času. To znamená obetovať veľa osobného času. Aby sme Vám v tom maximálne pomohli, tu je zopár tipov:

Nájdite si anglické podcasty alebo youtube kanály.

Výborná vec na podcastoch alebo youtube je, že ich obsah si môžete zvoliť podľa akejkoľvek témy, ktorá Vám vyhovuje. Vyberte si niečo, čo Vás zaujíma (šport, varenie, šitie a iné) a začnite odoberať obsah v angličtine. Môžete počúvať počas dochádzania do práce, pri cvičení alebo keď ste doma a máte voľný čas. Zo začiatku to môže byť frustrujúce, ale o nejaký čas pochytíte novú slovnú zásobu a výslovnosť od native speakrov, ktorá môže byť odlišná od tej, ktorú sa učíte na vašich hodinách.

Nasledujte anglicky hovoriacich ľudí na sociálnych sieťach.

Sociálne médiá poskytujú jedinečnú príležitosť pre študentov jazykov. Je to každodenný príval nového a unikátneho obsahu a poskytuje postrehy, ako sa používa angličtina na dennej báze. Môžete si vybrať koho budete nasledovať, či sú to kamaráti, celebrity alebo influenceri. Uvidíte, že čoskoro začnete používať frázy a slová, ktoré ste predtým nepočuli alebo nepoužívali na hodinách angličtiny.

Robte si poznámky zo slov a fráz, ktoré sa učíte.

Už ste niekedy mali myšlienku, o ktorej ste predpokladali, že ju nikdy nezabudnete? Po dni alebo dvoch, ste si nevedeli vôbec spomenúť, o čom tá myšlienka bola. To isté sa deje, keď sa učíte po anglicky. Môžete niečo počuť, niečo prečítať a myslíte si, že to už nikdy nezabudnete. Opak je pravdou, ak sa učíte niečo, čo vás zaujíma alebo je to pre vás dôležité, zapíšte si to. Môžete použiť zápisník alebo aplikáciu, v ktorej zhromaždíte všetky veci, ktoré ste sa naučili. Určite si to zapamätáte lepšie.

Hovorte tak často, ako sa len dá.

Je výborné, ak vám ide čítanie, písanie a počúvanie, ale aby vám angličtina šla plynule, musíte vedieť hovoriť. Jediná možnosť ako sa naučiť hovoriť po anglicky je cvičiť sa v rozprávaní s anglicky hovoriacimi ľuďmi. Vyžaduje to veľa snahy z vašej strany. Musíte si nájsť príležitosti pre takéto cvičenie. To znamená vyhľadávať miesta, kde sa hovorí po anglicky alebo ľudí, ktorí hovoria po anglicky.

Pamätajte na svoje ciele.

Pravdepodobne máte svoj špecifický dôvod, prečo sa chcete naučiť po anglicky. Môže to byť kvôli práci alebo kvôli cestovaniu, ktoré ste si naplánovali. Dôvod prečo sa učíte po anglicky má dopad na to, ako sa učíte jazyk. Ak sa chystáte na výlet, mali by ste sa sústrediť na jazykovú zásobu z oblasti cestovania a turizmu. To isté platí pre prácu. Pamätať si prečo sa učíte po anglicky vám pomôže „udržať sa v koľajách“ a rýchlo napredovať.

Učiť sa po anglicky nie je ľahká úloha, ale ak tieto tipy spojíte s profesionálnymi hodinami angličtiny, mali by ste sa po anglicky naučiť veľmi rýchlo. Držíme vám palce.

 

Berlitz – Február 19, 2020

 

berlitzbratislava.sk